В Україні знешкодили агентурну групу російської ФСБ

Важливо

Програма “Захист України” розроблена для учнів 10-11 класів і має на меті формування у підлітків комплексного розуміння питань національної безпеки, громадянської відповідальності та особистої готовності до дій у надзвичайних ситуаціях. Вона включає теоретичні та практичні компоненти, які охоплюють широкий спектр тем.

Основними цілями диверсій були об’єкти в Україні, Польщі та балтійських країнах. Під час комплексних заходів на Прикарпатті затримано організатора ворожого осередку та його спільника. За інформацією СБУ, зловмисники діяли у складі злочинного угруповання, діяльність якого дистанційно координували кадрові співробітники російської спецслужби.

За даними Офісу генпрокурора, один із підозрюваних, мешканець Івано-Франківська, зв’язався з невстановленим росіянином і за гроші погодився знайти людей для вчинення злочинів. Цей співрозмовник надіслав список об’єктів, які повинні були підпалити українці. Загалом до складу угруповання входили 19 осіб.

Агентурна група вербувала кандидатів на вчинення підпалів цивільних об’єктів, використовуючи особисті зв’язки у кримінальних колах. Для відрядження завербованих підпалювачів за кордон фігуранти готували підроблені документи, зокрема паспорти, водійські права, дипломи про освіту та медичні картки, оформлені на третіх осіб.

Після вчинення підпалів виконавці мали фільмувати загоряння об’єктів на камери власних телефонів та передавати до ФСБ. Відео агресор планував використати для підготовки спеціальних інформаційних операцій, спрямованих на розхитування суспільно-політичної обстановки в Євросоюзі.

Під час 37 обшуків у помешканнях, автомобілях та гаражних приміщеннях фігурантів вилучили мобільні телефони, флеш-накопичувачі, чорнові записи, підроблені документи, автомат АК, пістолети, банківські картки та великі суми готівки, які використовували на вербування потенційних підпалювачів.

Наразі організатору агентурної групи ФСБ та його спільнику повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 111 (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану) та ч. 3 ст. 358 (підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів) Кримінального кодексу України.

Для викриття угруповання правоохоронці провели близько 40 обшуків у Києві, Дніпропетровській, Івано-Франківській, Запорізькій і Полтавській областях.

У центрі уваги

Більше схожих матеріалів за темою