В Україні понад 1,5 мільйона осіб не оновили дані в ТЦК

Важливо

Щомісяця Україна мобілізує близько 30 тисяч людей. Водночас, за словами народного депутата Івана Костенка, понад 1,5 мільйона громадян не оновили свої дані у ТЦК, що серйозно ускладнює процес комплектування Збройних сил. Він наголосив, що процедура потребує удосконалення.

Попри жорсткі умови воєнного часу, українське законодавство передбачає низку підстав для законної відстрочки або бронювання. Про це нагадала адвокатка юридичної компанії Riyako&Partners Катерина Аніщенко.

Серед тих, хто має право на відстрочку від мобілізації:

  • Працівники, заброньовані на період мобілізації або воєнного стану.

  • Особи, які мають трьох і більше дітей віком до 18 років.

  • Батьки дітей з інвалідністю або самі особи з інвалідністю.

  • Громадяни, визнані непридатними до служби за станом здоров’я та виключені з військового обліку.

  • Жінки, які можуть бути мобілізовані лише добровільно.

Водночас, як підкреслила юристка, право на відстрочку не є автоматичним. Навіть якщо людина підпадає під відповідну категорію, без належно оформленого підтвердження в ТЦК її можуть мобілізувати.

Також закон дозволяє легально відмовитися від мобілізації чоловікам віком від 25 до 60 років, якщо вони не належать до жодної з визначених пільгових категорій. Особи до 25 років або старші 60 років можуть вступити до війська тільки добровільно. А для вищого офіцерського складу граничний вік служби — 65 років, за бажанням.

Щоб уникнути непорозумінь та ризиків, громадянам необхідно своєчасно оновлювати дані в ТЦК та, у разі наявності права на відстрочку, оформити її офіційно. Інакше — навіть законна підстава може не врятувати від вручення повістки.

У центрі уваги

Більше схожих матеріалів за темою