До 10 мільйонів частинок щороку: як мікропластик впливає на здоров’я

Важливо

Уживання мікроскопічних частинок пластику разом із їжею або напоями може мати серйозні наслідки для здоров’я. Про це свідчать результати нового дослідження, проведеного вченими Університету Каліфорнії у Девісі (США).

У ході експерименту лабораторним мишам щодня давали невеликі дози полістиролових наночастинок — виду пластику, який часто використовують у пакуванні продуктів. Така кількість відповідала тій, яку сучасна людина отримує з їжею, за підрахунками дослідників — від 40–50 тисяч до 10 мільйонів частинок мікропластику на рік.

Результати виявились тривожними: у тварин розвивалась непереносимість глюкози, з’являлися ознаки запалення печінки, а також підвищувалась проникність кишківника та рівень ендотоксинів у крові. Усе це є ознаками системних метаболічних порушень, які можуть призводити до хронічних захворювань у людей.

«Наше дослідження показало, що навіть кількості пластику, які є звичними для сучасного харчування, можуть викликати суттєві зміни в організмі», – зазначила авторка дослідження Емі Паркгерст.

Науковці планують продовжити роботу над вивченням впливу мікропластику на інші органи та системи, а також дослідити механізми його накопичення в тілі людини.

У центрі уваги

Більше схожих матеріалів за темою